Úvod / O nás / Ocenění / O Alzheimerově nemoci / Podpora projektů / Odkazy / Trénování paměti / V médiích / Kontakt       EN
Testy / Dotazníky / Vzdělávací kurz / Zobrazení mozku / Neuropsychologie / Neurochemie / Studijní možnosti / Publikace
RESPA – Jakou máte paměť? / Ordinace / Poradny v ČR / Denní péče v Klecanech / Poradna pro pečující / Osvětové přednášky

 

ORDINACE

Ordinace pro poruchy paměti a Alzheimerovu nemoc

Přejeme Vám hezký den a vítáme Vás na našich webových stránkách. Nabízíme Vám vyšetření v naší Ordinaci pro poruchy paměti a Alzheimerovu nemoc na Oddělení kognitivních poruch – AD Centrum v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech.

Do ordinace Vás objedná zdravotní sestra Jaroslava Smolíková na telefonním čísle 283 088 163.

Pokud se Vám ozve záznamník, nechte na sebe kontakt – jméno a telefonní číslo a zdravotní sestra Vám zavolá zpět. Rovněž nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese: adcentrum@nudz.cz.

Další informace o našem oddělení Vám ráda sdělí koordinátorka oddělení Jana Adámková na telefonním čísle 283 088 161.

Vyšetřování pacientů s poruchami paměti a dalšími poruchami vyšší nervové činnosti je zdlouhavé a náročné. Délka vyšetření není u každého stejná a nelze ji předem odhadnout. Proto i čas objednání může být pouze orientační a znamená čas, od kterého se čeká na vyšetření, nikoli začátek vyšetření. Buďte, prosím, trpěliví.

Protože zhodnocení pacienta bývá složité, část vyšetřování někdy provádí zdravotní sestra, vyškolení studenti nebo výzkumné asistentky. V poradně vypomáhají testováním poznávacích schopností jednoduchými zkouškami.

První vyšetření u lékaře trvá většinou 1-2 hodiny. Další kontrolní návštěvy trvají většinou 0,5 hodiny a při dlouhodobém sledování bývají s frekvencí obvykle každé 3 měsíce.

Vyšetření u lékaře doplňuje vyšetření u psychologa, které může trvat až 3 hodiny.

Oddělení kognitivních poruch AD Centrum bylo založeno v roce 2015 jako nová součást Psychiatrického centra Praha, ze kterého vznikl Národní ústav duševního zdraví v Klecanech severně od Prahy. Věnujeme se výzkumu, diagnostice a léčbě Alzheimerovy nemoci a dalších demencí a sociálním poradenstvím. Zabýváme se aplikací stávajících a vývojem nových metod ve třech oblastech: 1) zobrazovací metody mozku (MR a SPECT mozku), 2) neuropsychologické testy a dotazníky, 3) biochemické ukazatele v mozkomíšním moku a krvi. Úzce spolupracujeme s Poradnou pro poruchy paměti ve FNKV v Praze a 3. LF UK v Praze.
 

Leták k tisku >

 

 

<<nahoru


Počet přístupů od 22. 10. 2015:TOPlist