Oddělení kognitivních poruch

Vedoucí
doc. MUDr. Aleš Bartoš, Ph.D.
Kontakt
telefon:(+420) 283 088 160
e-mail:ales.bartos@nudz.cz


Profil

Těší nás Váš zájem o naši poradnu, ale z kapacitních důvodů nemůžeme téměř přijímat nové pacienty do dlouhodobé péče. Sledujeme hlavně pacienty z Klecan a okolí nebo se složitější či nejasnou diagnózou. Primárně by se o pacienty s kognitivní poruchou měli starat jejich regionální ambulantní neurologové, psychiatři či geriatři. Pokud z různých důvodů je potřeba konzultace na našem pracovišti Oddělení kognitivních poruch, je možné nás žádat o jednorázovou konzultaci případu.

 -----

Poskytujeme diagnostiku a léčbu Alzheimerovy nemoci a dalších demencí. Výzkum oddělení se zaměřuje na imunitní mechanismy a časnou diagnostiku Alzheimerovy nemoci, kdy je léčebná intervence nejúčinnější.

Zabýváme se aplikací stávajících a vývojem nových metod ve třech oblastech:

  1. zobrazovací metody mozku (MR a SPECT mozku),
  2. neuropsychologické testy a dotazníky,
  3. biochemické ukazatele v mozkomíšním moku a krvi.

Do ordinace Vás objedná zdravotní sestra Jaroslava Smolíková na telefonním čísle 283 088 163.
Pokud se Vám ozve záznamník, nechte na sebe kontakt a zdravotní sestra Vám zavolá zpět. Rovněž nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese: adcentrum@nudz.cz.

Pokud byste měli jakékoli dotazy, neváhejte se, prosím obrátit na koordinátorku Oddělení kognitivních poruch paní Janu Adámkovou na telefonním čísle 283 088 161 nebo e-mailu: jana.adamkova@nudz.cz.

Další informace o Oddělení kognitivních poruch – AD centru a o našem výzkumu, činnosti, výsledcích a produktech pro laiky i odbornou veřejnost najdete na rozsáhlých internetových stránkách www.nudz.cz/adcentrum.
Aktuální obsazenost oddělení

Lékaři

doc. MUDr. Aleš Bartoš, Ph.D.
MUDr. Areta Elischer
MUDr. Jolana Kotoučová
MUDr. Michal Fišer

Jana Adámková - koordinátorka Oddělení kognitivních poruch a AD Centra

Sociální pracovníci

Bc. Jakub Sobotka
Romana Jarošová

Zdravotní sestry

Jaroslava Smolíková

Mgr. David Greguš -postgraduální student, výzkumní pracovník

 
Profil Organizační schéma Jak se objednat Ambulance Oddělení 1: úzkostné poruchy Oddělení 2: afektivní poruchy Oddělení 3: psychotické poruchy Denní stacionář 1: úzkostné a osobnostní poruchy Denní stacionář 2: úzkostné poruchy Denní stacionář 3: psychotické poruchy Denní stacionář 4: pro seniory Oddělení kognitivních poruch Neurofyziologie a EEG Oddělení spánkové medicíny Neurostimulace MRI Klinická psychologie Fyzioterapie Ergoterapie Sociální služby Specifické léčebné programy Lékaři Ceník Sponzoring Práva pacientů
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kontakty