Úvod / O nás / Ocenění / O Alzheimerově nemoci / Podpora projektů / Odkazy / Trénování paměti / V médiích / Kontakt       EN
Testy / Dotazníky / Vzdělávací kurz / Zobrazení mozku / Neuropsychologie / Neurochemie / Studijní možnosti / Publikace
RESPA – Jakou máte paměť? / Výzkum spánku / Ordinace / Poradny v ČR / Poradna pro pečující / Osvětové přednášky

 

Poslední publikace

1) článek Bartoš A, Hohinová H. Soubor obrázků s protikladnou náročností pojmenovatelnosti. Cesk Slov Neurol N 2018; 81/114(4): 466-474.

2) článek Šilhán D, Ibrahim I, Tintěra J, Bartoš A. Parietální atrofický skór na magnetické rezonanci mozku u normálně stárnoucích osob. Cesk Slov Neurol N 2018; 81/114(4): 414-419.

3) článek Bartoš A. Test gest (TEGEST) k rychlému vyšetření epizodické paměti u mírné kognitivní poruchy. Cesk Slov Neurol N 2018; 81(1): 37-44.

  Poznejte demenci správně a včas
Příručka pro klinickou praxi
doc. MUDr. Aleš Bartoš, Ph.D.
PhDr. Martina Hasalíková
Rozhovor s doc. Bartošem,
Recenze
       

TESTY

Vítejte na stránce AD Centra – Testy. Na této stránce zveřejňujeme testy a jejich záznamové formuláře, české normy a hraniční skóry.
Některé nabízíme ke stažení pro osobní potřebu.

Testy pro vás připravuje tým spolupracovníků AD Centra ve dvou institucích:

  1. Oddělení kognitivních poruch v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech (10 km severně od Prahy),
  2. Poradna pro poruchy paměti na Neurologické klinice ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a Univerzita Karlova 3. lékařská fakulta v Praze.

Úvodní slovo Doc. MUDr. Aleše Bartoše, Ph.D.
z Oddělení kognitivních poruch a AD Centra
v Národním ústavu duševního zdraví o testech

Zásady správného testování

V tomto oddílu stránek Vám přinášíme zahraniční nebo naše vlastní testy pro klinickou nebo výzkumnou praxi. U většiny z nich jsme vytvořili kvalitní nebo alespoň orientační české normy. Pokud nejsou dostupné slovenské normy, vzhledem k příbuznosti jazyka je možné využívat naše normy i na Slovensku.

Testy jsou rozděleny podle časové náročnosti do tří skupin. Po kliknutí se dostanete na samostatnou stránku s těmito testy:

A) Velmi krátké kognitivní zkoušky (do 5 minut):

B) Krátké kognitivní testy (do 30 minut):

Tyto zkoušky (A) a testy (B) jsou určeny pro odbornou veřejnost (lékaře, psychology, sociální pracovníky, studenty apod.)

C) Psychodiagnostické metody (pouze pro psychology)


Těší nás Váš zájem o výsledky naší práce. Pokud najdete na našich internetových stránkách užitečné informace, testy a dotazníky, můžete je sdílet s přáteli e-mailem nebo prostřednictvím sociální sítě facebook

.


Počet přístupů od 23. 4. 2009:TOPlist