Ambulance poruch spánku

Profil

Ambulance se zaměřuje na diagnostiku a léčbu širokého spektra spánkových poruch vyžadujících vyšetření specialistou v oboru spánkové medicíny.

Kontakt

E-mail: spanek@nudz.cz

Do e-mailu prosím napište Vaše telefonní číslo, ozveme se Vám zpět.

Doplňující info

Objednávání pacientů

Pacienti jsou objednáváni k ambulantnímu vyšetření pouze na základě doporučení od ošetřujícího praktického lékaře, neurologa, psychiatra, ORL specialisty nebo plicního lékaře, respektive jejich podrobné zprávy týkající se spánkové poruchy. Somnolog na základě ambulantního vyšetření rozhodne o indikaci k vyšetření ve spánkové laboratoři. Po stanovení diagnózy je závěr vyšetření předán doporučujícímu lékaři. Pacienti mají možnost výsledky vyšetření spánku následně konzultovat, z kapacitních důvodů však nejsou přebíráni do trvalé péče. 

Spánková laboratoř není bezbariérová, pokoje nejsou vybaveny pomůckami pro handicapované osoby. Z technických důvodů bohužel není možné vyšetřovat na našem pracovišti osoby s hmotností nad 130 kilogramů. V případě těchto potřeb nebo omezení se prosím obracejte na jiná spánková centra. Děkujeme za pochopení.

Skupinový program kognitivně behaviorální terapie pro nespavost

Kognitivně behaviorální terapie (KBT) je psychoterapeutický směr, který je v současnosti považován za jednu z nejúčinnějších metod léčby chronické nespavosti. Efektivita KBT je podložena mnoha výzkumnými studiemi. V našem programu se zaměřujeme především na:

  • Změnu spánkových návyků, které mohou nespavost udržovat.
  • Negativní myšlenky přispívající k úzkosti a stresu z nespavosti.
  • Práci se stresovou reakcí a napětím pomocí relaxačních technik.

Program je určen pro pacienty od 18 let s diagnózou chronické nespavosti s doporučením a motivací absolvovat KBT program. Pacienti musí být bez vážných psychiatrických, neurologických a somatických komorbidit. Před zařazením do skupin je třeba absolvovat vstupní pohovor s terapeutem, který posoudí, zda je pro Vás terapie vhodná. Setkání probíhají jednou týdně a trvají 2 hodiny. Celková délka programu je 6-7 týdnů. Kapacita jedné skupiny do 9 účastníků. Všechny potřebné materiály jsou poskytovány vedoucími programu. Upozorňujeme, že terapie může být minimálně zpočátku náročná.

Kontakt pro objednání do skupiny:  Mgr. Karolína Janků, Ph.D., karolina.janku@nudz.cz