Oddělení poruch spánku

Profil

Oddělení poruch spánku poskytuje diferenciální diagnostiku poruch spánku a poruch dýchání ve spánku pomocí nočních polysomnografických záznamů i denního monitorování spánku. Součástí oddělení je lůžková část s 6 lůžky (jednolůžkové pokoje se sociálním zařízením).

Eliška Maršíková

Kontakt

Eliška Maršíková

staniční sestra

Doplňující info

Objednávání pacientů

Pacienti jsou objednáváni k ambulantnímu vyšetření pouze na základě vystavené žádanky od doporučujícího lékaře (ošetřujícího praktického lékaře, neurologa, psychiatra, ORL specialisty nebo plicního lékaře), respektive jejich podrobné zprávy týkající se spánkové poruchy. Náš lékař na základě ambulantního vyšetření rozhodne o indikaci k vyšetření ve spánkové laboratoři. Po stanovení diagnózy je závěr vyšetření předán doporučujícímu lékaři. Pacienti mají možnost výsledky vyšetření spánku následně konzultovat, z kapacitních důvodů však nejsou přebíráni do trvalé péče. 

Spánková laboratoř není bezbariérová, pokoje nejsou vybaveny pomůckami pro handicapované osoby. Z technických důvodů bohužel není možné vyšetřovat na našem pracovišti osoby s hmotností nad 130 kilogramů. V případě těchto potřeb nebo omezení se prosím obracejte na jiná spánková centra. Děkujeme za pochopení.

Kontakt

Objednat se lze e-mailem na adrese: spanek@nudz.cz 

Do e-mailu prosím napište Vaše telefonní číslo, ozveme se Vám zpět. 

K vyšetření s sebou přineste vyplněný Dotazník a Spánkový deník. Údaje do spánkového deníku prosím zapisujte alespoň 14 dnů.

Aktuální upozornění

Dovolujeme si Vás informovat, že z důvodu pravidelných revizí přístrojů bude Oddělení poruch spánku ve dnech 4. - 13. 7. 2022 a dále 25. 7. – 7. 8. 2022 uzavřeno

Děkujeme za pochopení.