prof. MUDr. Lucie Bankovská Motlová, Ph.D.
výzkumný pracovník, odborný supervizor, koordinátor výuky, pedagog 3. LF UK
pracoviště:  VP2 Sociální psychiatrie
v instituci:  1992 - dosud
telefon: (+420) 283 088 403
e-mail: lucie.bankovska@nudz.cz
curriculum vitae


prof. MUDr. Lucie Bankovská Motlová, Ph.D.

působí na 3. lékařské fakultě UK nepřetržitě od roku 1993. V současné době vyučuje psychiatrii a lékařskou psychologii, vede Oddělení lékařské psychologie a plní roli proděkanky pro vnější záležitosti, rozvoj akademické obce a sociální záležitosti.  Pracuje v Národním ústavu duševního zdraví na pozici výzkumníka-seniora.

Lucie Bankovská Motlová vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Absolvovala postgraduální studium psychiatrie na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové a dvouletý vzdělávací program na University of California Berkeley, USA. Získala specializace v oborech psychiatrie a systematická psychoterapie. Publikovala desítky odborných článků v českém i zahraničním tisku. Je autorkou monografií Schizofrenie (neurobiologie, klinický obraz, terapie), Citový mozek (obě spolu s Františkem Koukolíkem) a Schizofrenie, jak předejít relapsu, aneb terapie pro 21. století (spolu s Filipem Španielem). Je spoluautorkou a odbornou garantkou programů oceněných Vondráčkovou cenou: PREDUKA (Preventivně edukační program proti relapsu psychózy; 2007),  ITAREPS (Program prevence relapsu schizofrenie s pomocí informačních technologií; 2008), Program pro dobré zdraví (2009) a Kuchařka pro nemocné psychózou a KOUZLA (Koučováním za lepší adherenci; 2010). V akademickém roce 2012/2013 byla v anketě Syllabova křída vyhlášena nejoblíbenějším pedagogem 4. ročníku magisterského studia. 

Předmětem klinického i výzkumného zájmu Lucie Bankovské Motlové jsou rodinné psychoedukační programy a další psychosociální intervence určené pacientům s psychotickým onemocněním, jejichž cílem je zlepšit prognózu schizofrenního onemocnění.  V současnosti se zabývá tématem  destigmatizace duševně nemocných. 

Získaná ocenění

2013: "Syllabova křída" za nejoblíbenějšího pedagoga 4. ročníku magisterského studia medicíny

Publikace


Zobrazit všechny publikace tohoto pracovníka

Databáze všech publikací NUDZ

 


VP1 Experimentální neurobiologie VP2 Sociální psychiatrie VP3 Aplikované neurovědy a zobrazení mozku VP4 Epidemiologický a klinický výzkum závislostí VP5 Spánková medicína a chronobiologie VP6 Elektrofyziologie mozku VP7 Diagnostika a léčba duševních poruch VP8 Translační neurovědy Kancelář mezinárodní spolupráce AD Centrum Publikace Výzkumné projekty Evropské projekty Kontrahovaný výzkum Specifické výsledky výzkumu Etická komise Postgraduální studenti Semináře Ceny a ocenění Hledáme dobrovolníky
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kontakty