Klinický kontrahovaný výzkum

Vedoucí: MUDr. Mgr. Barbora Kohútová, Ph.D.
Člen týmu: Bc. Helena Bumbová

 

Spolupracujeme s farmaceutickými firmami na klinickém testování nových léčivých přípravků, nových forem léků či indikací k podání.

Zajišťujeme studie u hospitalizovaných i ambulantních pacientů a ve spolupráci se skupinou experimentální psychofarmakologie NUDZ realizujeme klinické studie u zdravých dobrovolníků (I, II a III fáze klinického hodnocení). Náš ústav (dříve Psychiatrické centrum Praha, nyní Národní ústav duševního zdraví) se navíc již mnoho let věnuje preklinickému výzkumu s významnými výsledky.

Z diagnostických okruhů máme zkušenosti se studiemi u schizofrenie, bipolární afektivní poruchy, depresivní poruchy a úzkostných poruch.

Disponujeme týmem zkušených lékařů a sester a nadstandardním zázemím pro účely klinického hodnocení (včetně možnosti využití zobrazovacích metod či intenzivní péče).

Všechny studie musí být schváleny naší lokální etickou komisí k zajištění maximální ochrany zařazených pacientů / zdravých dobrovolníků.

 

zvětšit leták >

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


VP1 Experimentální neurobiologie VP2 Sociální psychiatrie VP3 Aplikované neurovědy a zobrazení mozku VP4 Epidemiologický a klinický výzkum závislostí VP5 Spánková medicína a chronobiologie VP6 Elektrofyziologie mozku VP7 Klinický výzkum duševních poruch VP8 Translační neurovědy Kancelář mezinárodní spolupráce AD Centrum Publikace Výzkumné projekty Evropské projekty Kontrahovaný výzkum Specifické výsledky výzkumu Etická komise Postgraduální studenti Semináře Ceny a ocenění Hledáme dobrovolníky
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kontakty