prof. PhDr. Ladislav Kesner, Ph.D.

Ladislav Kesner

prof. PhDr. Ladislav Kesner, Ph.D.

Prof. Ladislav Kesner je senior výzkumníkem v Centru pokročilých studií mozku a vědomí. Na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně přednáší dějiny a teorii umění.

Ve svém výzkumu se zaměřuje především na kognitivní a  afektivní mechanismy vnímání a prožívání (uměleckých i mediálních) obrazů a obrazo-textů s využitím psychologických, behaviorálních a neurozobrazovacích metod. Předmětem jeho zájmu je mj. zkoumání mechanismů jimiž mediální reprezentace ovlivňují psychiku a duševní zdraví.

Absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, postdoktorální výzkum na University of California v Berkeley a Smithsonian Institution ve Washingtonu, D.C. Jako badatel působil mj. v Getty Research Institute for the History of Art and Humanities v Los Angeles,  Internationales Forschungszentrum Kulturwissenschaften ve Vídni  a Wissenschaftskolleg zu Berlin. Jako hostující profesor působil na University of Chicago a Humboldtově univerzitě v Berlíně. Je autorem či spoluautorem více než 15 knih.