Vzdělávací akce -> KONFERENCE AKTIBIPO400

Název akceCONFERENCE AKTIBIPO400
Bližší specifikace akceToto neformální setkání je završením první části výzkumné studie AKTIBIPO400, která je realizována pod záštitou Národního ústavu duševního zdraví ve spolupráci s medicínsko-technologickou společností MINDPAX. Konference je určena pro zapojené pacienty s bipolární afektivní poruchou z celé České republiky, spolupracující psychiatry a účastníky v kontrolní skupině. Cílem setkání je prezentace dosavadních výsledků studie AKTIBIPO400, seznámení účastníků se světovými trendy v psychiatrii, telemedicíně a představení navazující studie AKTIBIPO400 - FOLLOW UP. Na podzim roku 2019 to bude více než 2 roky od oficiálního zahájení výzkumu, jehož cílem je vyvinout systém pomáhající pacientům i lékařům v efektivnější léčbě a zvládání bipolární afektivní poruchy. Po dobu 18 měsíců trvání studie, jsou od každého zapojeného pacienta získávána data o náladě, denní i spánkové aktivitě. Při této příležitosti podpoříme samotnou spolupráci a dialog mezi lékařem a pacientem, poskytneme účastníkům relevantní a individualizovanou zpětnou vazbu za celou dobu trvání studie. Na druhé straně chceme od účastníků získat hodnocení průběhu studie i užívaného systému. V neposlední řadě přizveme zapojené psychiatry k vývoji a tvorbě nového medicínského systému na základě poznatků a potřeb klinické praxe.
PřednášejícíMUDr. Filip Španiel, Ph.D., MUDr. Marián Kolenič, Pavel Nevický – MINDPAX, s.r.o., Soňa Sikorová – MINDPAX, s.r.o.
Datum09.10.2019
Čas15:00
Poznámka
Komu je akce určena
Komu je akce určena – bližší specifikaceúčastníci studie AKTIBIPO400, laická veřejnost, odborná veřejnost (psychiatři, organizátoři, koordinátoři)
Místo konáníNUDZ
Typ akceOutbreading seminář (VP pro jiná VP)
OrganizátorVP3 Aplikované neurovědy a zobrazení mozku
Kontaktní osobaMgr. Tereza Hartmannová, tereza.hartmannova@nudz.cz, 733 785 488
Kapacita
Obrázky
 


O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kariéra Kontakty