Oddělení spánkové medicíny

Profil

Oddělení spánkové medicíny poskytuje diferenciální diagnostiku poruch spánku a poruch dýchání ve spánku pomocí nočních polysomnografických záznamů i denního monitorování spánku. Součástí oddělení je lůžková část s 6 lůžky (jednolůžkové pokoje se sociálním zařízením).

Doplňující info

Objednávání pacientů

Pacienti jsou objednáváni k ambulantnímu vyšetření pouze na základě vystavené žádanky od doporučujícího lékaře (ošetřujícího praktického lékaře, neurologa, psychiatra, ORL specialisty nebo plicního lékaře), respektive jejich podrobné zprávy týkající se spánkové poruchy. Náš lékař na základě ambulantního vyšetření rozhodne o indikaci k vyšetření ve spánkové laboratoři. Po stanovení diagnózy je závěr vyšetření předán doporučujícímu lékaři. Pacienti mají možnost výsledky vyšetření spánku následně konzultovat, z kapacitních důvodů však nejsou přebíráni do trvalé péče. 

Spánková laboratoř není bezbariérová, pokoje nejsou vybaveny pomůckami pro handicapované osoby. Z technických důvodů bohužel není možné vyšetřovat na našem pracovišti osoby s hmotností nad 130 kilogramů. V případě těchto potřeb nebo omezení se prosím obracejte na jiná spánková centra. Děkujeme za pochopení.

Kontakt

Z důvodu zajištění klidu pro naše pacienty nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailové adresy: spanek@nudz.cz. Do e-mailu připiště Vaše telefonní číslo, co nejdříve se Vám ozveme zpět.

V urgentních případech využijte telefonní linku: +420 283 088 400

Děkujeme za pochopení.  

K vyšetření s sebou přineste vyplněný Dotazník a Spánkový deník. Údaje do spánkového deníku prosím zapisujte alespoň 14 dnů.

Další informace