Ergoterapie

Vedoucí
Mgr. Kateřina Hodboďová
Kontakt
telefon:(+420) 283 088 271
e-mail:katerina.hodbodova@nudz.cz


Profil

Ergoterapie v psychiatrické léčbě má dalekosáhlou historii a tradici. Na našem pracovišti v této tradici pokračujeme a zároveň ji rozšiřujeme o nové přístupy.

Základem jsou skupinové aktivity, ve kterých se zaměřujeme na využití volnočasových a zájmových činností. Tyto aktivity vedou k posilování sebedůvěry ve vlastní schopnosti, lepší plánování volného času, interakci s ostatními účastníky, zlepšení a trénování sociálních dovedností.

Mezi aktivizační zaměstnávání lze zařadit kreativní a rukodělné činnosti, práci s výtvarnými prostředky, hru samotnou a trénink kognitivních funkcí. Nově je využíván i kuchyňský kout pro společné vaření a nácvik instrumentálních ADL.

 


Aktuální obsazenost oddělení

Rehabilitace (fyzioterapie / ergoterapie)

Bc. Tereza Doudová, DiS., Mgr. Kateřina Hodboďová

 


Profil Organizační schéma Jak se objednat Ambulance Oddělení 1: úzkostné poruchy Oddělení 2: afektivní poruchy Oddělení 3: psychotické poruchy Denní stacionář 1: úzkostné a osobnostní poruchy Denní stacionář 2: úzkostné poruchy Denní stacionář 3: psychotické poruchy Oddělení kognitivních poruch Neurofyziologie a EEG Oddělení spánkové medicíny Neurostimulace MRI Klinická psychologie Fyzioterapie Ergoterapie Sociální služby Specifické léčebné programy Lékaři Ceník Sponzoring Práva pacientů
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kontakty