NUDZ bude vystavovat na Veletrhu vědy - 30. 5. - 1. 6.

Navštivte náš stánek na největším vědeckém veletrhu a poznejte svět výzkumu v oblasti duševního zdraví! Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) je unikátní instituce ve střední Evropě, která pod jednou střechou ve středočeských Klecanech zahrnuje široké spektrum aktivit: vzdělávání mediků v oblasti psychiatrie a klinické psychologie, transfer technologií a aplikovaný výzkum, poskytování kvalitní klinické péče, primární výzkum a mnoho podpůrných a destigmatizačních programů.

Co u nás uvidíte?

Uplatnění virtuální reality v komplexní péči o duševní zdraví. Pomocí VR vás umístíme např. do místnosti se schovanými pavouky nebo na střechu vysoké budovy, kde můžete statečně čelit svým obavám a úzkostem. Použití VR pomáhá při terapii u osob s úzkostí, případně s různými fóbiemi.

Představení výzkumu spánku a chronolobiologie

Naším cílem je zlepšení objektivní diagnostiky a léčby pacientů s poruchami spánku a cirkadiánní rytmicity o experimentální psychofarmakologii a klinické studie.

Jak vypadá komplexní klinická studie v psychiatrii?

Zde cílíme na vývoj informačního systému pro komplexní personalizovanou péči u psychóz, který zahrnuje klinická data s výsledky neurozobrazovacích (MRI), biochemických, imunologických, proteomických, neurokognitivních a genetických dat.
 

Přijďte, máte se na co těšit!