Přednáška: Využití umělé inteligence ve vědě a péči o duševní zdraví - 20. 6.

Dovolujeme si vás pozvat na přednášku, která se zaměří na využití umělé inteligence ve výzkumu a v péči o duševní zdraví.

 

Využití umělé inteligence ve vědě a péči o duševní zdraví

Velká (Höschlova) posluchárna, NUDZ, Topolová 748, Klecany 

čtvrtek 20. května 2024, od 13.30

Přednáška se zaměří na využití umělé inteligence v péči o duševní zdraví, s důrazem na její aplikace v oblasti prevence a adiktologie. Prostřednictvím dialogu a praktických ukázek budeme zkoumat, jak může moderní technologie přispět k výzkumu a praxi v těchto oblastech.

Přednášku doplní výzkumnice NUDZ Natálie Nevřelová s praktickou ukázkou využití AI ve výzkumu.

Přednášku lze také sledovat online: https://nudz.webex.com/nudz/j.php?MTID=m42de1aaad3c13555d051c9c4358ff21d

Přednášející:

  • Jan Tyl, výzkumník a CEO Alpha Industries

  • Natálie Nevřelová, výzkumnice v NUDZ


Jan Tyl je výzkumník, podnikatel a propagátor umělé inteligence. V roce 2018 založil společnost Alpha Industries, která se zaměřuje na vývoj digitálních lidí poháněných AI. Jeho práce spočívá v tvorbě inovativních projektů v oblasti AI se zaměřením na vzdělávání a osobní růst.

V roce 2019 získala společnost Alpha Industries prestižní AI Awards za nejlepší nápad v oblasti umělé inteligence za projekt Digital Philosopher. Tento projekt oživil slavné filozofy pomocí AI, včetně ikony sametové revoluce Václava Havla.

Jan Tyl dále rozvíjí své projekty Digital Writer. Pro Českou televizi vytvořil digitálního moderátora Matylda pro volební Superdebatu 2021.

Mezi jeho další úspěšné projekty patří detektor emocí, detektor urážek, DigiGoethe, DigiHavel, Magický deník a DigiExpert, Hyperspace.

Zde bych se zaměřil na své aplikace jako NEO, Marie, DigiMartin, DigiKomenský, Deník atd, které mají největší relevanci k prevenci, adiktologii atd.  Důraz budu klást na dialog a praktické ukázky. https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Tyl

Přednáška - umělá inteligence v péči o duševní zdraví
Přednáška - umělá inteligence v péči o duševní zdraví