Denní stacionář 2: úzkostné poruchy

Vedoucí
MUDr. Jiřina Kosová
Kontakt
Mgr. Jana Votavová, DiS. (terapeutická sestra)
telefon:(+420) 283 088 278, (+420) 777 443 337
e-mail:jana.votavova@nudz.cz


Profil

Provoz Denního stacionáře 2, je vzhledem k pandemické situaci,

do odvolání pozastaven, děkujeme za trpělivost

 

 

Pro „akutní“ úzkostné pacienty, kteří potřebují naši pomoc…

 

Pracujeme v „nouzovém režimu“.

 

Denní stacionáře (denní docházky) jsou do odvolání zrušeny.

 

Pokud potřebujete pomoc odd. 1 co nejdříve, přihlaste se na naši ambulanci k přijetí na lůžko. Budete z bezpečnostních důvodů nejprve 14 dní hospitalizováni na oddělení 3, poté budete přeloženi na oddělení 2 či oddělení 1 – podle případných volných lůžek. Vzhledem k možnostem našich terapeutů a nutnosti přijímat pacienty rozličných diagnóz podle naléhavosti, není možno zachovat systematický psychoterapeutický program! Léčení proto probíhá převážně běžnou – biologickou formou, tj. hlavně farmakologickými prostředky, s několika doplňkovými aktivitami. Prosíme Vás o pochopení a případnou trpělivost. Specializovaný psychoterapeutický program bude opět zahájen co nejdříve to bude možné! Pacienty, kteří už byli v našich pořadnících, či jinak s námi v kontaktu, budeme včas informovat. Pro další, kteří budou potřebovat informace o léčbě u nás, jsou k využití následující kontakty.

 

jirina.kosova@nudz.cz

 

hana.kudrnovská@nudz.cz

 

Pro všeobecnější informace o současné situaci, krizové intervence a nabídku dalších možností kontaktujte naše nové ambulantní „horké linky“:

 

283 088 146

 

nebo

 

283 088 165

 

Prosím všechny obecně – o zachování rozvahy a empatie k druhým a děkuji Vám za Vaši dosavadní nevídanou trpělivost a spolupráci!

 

Vaše Jiřina Kosová.

 

 

 

 

Psychoterapeutická pomoc pro zvládání úzkostných stavů, fobií, deprese a dalších projevů stresu.

Komu je program určen?
Program je určen pro lidi trpící agorafobií, sociální fobií, panickou poruchou, obsedantně kompulzivní poruchou, posttraumatickou stresovou poruchou, generalizovanou úzkostnou poruchu a dalšími úzkostnými stavy a depresí.

Jak program probíhá?
Pracujeme v uzavřené smíšené devítičlenné skupině. Jedná se o denní docházkový program od 8,30 do 14,30 Po-Pá.
Projdeme všemi základními kroky kognitivně behaviorální psychoterapie (KBT), což je terapie směřující ke zvládání různých projevů stresu. Práce ve skupině je zaměřena na konkrétní řešení jednotlivých problémů, nácvik asertivity, relaxace, zařazení příjemných aktivit do života a je doplněna některými prvky arteterapie a pohybové terapie. Docházka je hrazena zdravotními pojišťovnami.

Jak se přihlásit?
Objednat se můžete na doporučení svého ambulantního lékaře, ale i pokud nikam nedocházíte na tel. číslech 283 088 278; 777 443 337 v době od 7.30 do 8.30 a pak od 12.00 do 15.00 hodin nebo na  email: jana.votavova@nudz.cz

Kdy se program koná?

 

Běhy pro rok 2020

Běh č. I.           9. 1. – 26. 2.      

 

Běh č. II.          5. 3. – 24. 4.         

 

Běh č. III.          5. 5. – 24. 6.        

 

Běh č. IV.             16. 7. – 28. 8.          

 

Běh č. V.            7. 9. – 23. 10.

       

Běh č. VI.         3. 11.-18. 12.      

 

 

 

 

 

 

 

Nebojte se dojíždění, autobus z Kobylis k nám jede 15 minut (371, 374) , pro docházku do programu stačí, když pojedete busem 371 v 7.50 hod., na zastávce Klecany U hřbitova vystoupíte v 8.04 a pohodlnou chůzí dojdete do naší budovy, stihnete se občerstvit, abyste byli na programu v 8.30 hod.

Podobně jednoduchá je i cesta do zpět Prahy...

 

 


Aktuální obsazenost oddělení

Lékaři

MUDr. Jiřina Kosová
MUDr. Katarína Adamcová

Staniční sestra

Bc. Hana Kudrnovská

Sociální pracovníci

Bc. Barbora Baslová

Rehabilitace (fyzioterapie / ergoterapie)

Mgr. Kateřina Hodboďová
Bc. Tereza Doudová, Di.S

Zdravotní sestry

Mgr. Jana Votavová

 


Profil Organizační schéma Jak se objednat Ambulance Oddělení 1: úzkostné poruchy Oddělení 2: afektivní poruchy Oddělení 3: psychotické poruchy Denní stacionář 1: úzkostné a osobnostní poruchy Denní stacionář 2: úzkostné poruchy Denní stacionář 3: psychotické poruchy Oddělení kognitivních poruch Neurofyziologie a EEG Oddělení spánkové medicíny Neurostimulace MRI Klinická psychologie Fyzioterapie Ergoterapie Sociální služby Specifické léčebné programy Lékaři Ceník Sponzoring Práva pacientů
O NUDZ Výzkumné programy Léčebná péče Výuka Informační středisko Média Kontakty